Více vody předpovídají meteorologové v noci na neděli. Vydali předběžnou výstrahu. Naznačuje překročení nižších povodňových stupňů.

V pátek odpoledne nebyl dosažen na žádném toku v Olomouckém kraji ani první, tedy nejnižší stupeň povodňové aktivity, a tak by to mělo zůstat i v sobotu. Meteorologové na noc na sobotu předpovídají ojediněle přeháňky.

„V sobotu pak bude polojasno až oblačno. Odpoledne na většině území přeháňky, místy bouřky,“ sdělila Marie Glofáková z ostravského regionálního pracoviště Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

„Toky v Olomouckém kraji by měly mít dnes i zítra spíše klesající nebo mírně kolísající trend,“ uvedla v pátek odpoledne meteoroložka.

Nejvyšší sobotní teploty vystoupají k 16 až 19 stupňům Celsia, na horách budou maxima 10 až 14.

„Hůře co do srážek zatím vypadá noc na neděli, kdy mají být o něco intenzivnější,“ upozornila meteoroložka.

ČHMÚ již vydal výhled nebezpečných jevů, protože úhrny by mohly být vyšší a řeky by mohly zahrozit.

„Zejména ve druhé polovině noci na neděli se na některých místech Moravy a Slezska vyskytne trvalý a vydatný déšť s úhrny kolem 25 milimetrů. V reakci na očekávané srážky a vzhledem k již vysoké nasycenosti území může dojít k překročení nižších stupňů SPA,“ upozornil ČHMÚ v předběžném varování, které bude během soboty upřesňovat.

Nejvyšší denní teploty budou v neděli 14 až 18 stupňů.

Na pondělí předpovídají meteorologové polojasno až oblačno, místy přeháňky, ojediněle bouřky. Ráno ojediněle mlhy.

„Nejnižší noční teploty 9 až 5, nejvyšší denní teploty 14 až 18 stupňů Celsia,“ informovala Marie Glofáková.

V Olomouckém kraji má podobné počasí panovat i v úterý.