„Starosta zve zástupce politických stran, aby jednali o budoucnosti Kaska. Spíš než je by měl ale pozvat ty, kteří Společenský dům využívají,“ prohlásil taneční mistr Jiří Šindler.

Upozornil, že on mívá v Kasku sedm velkých tanečních večerů za sezónu.

„Politici zde nemají co obhajovat, ničemu nerozumí. Vždyť se podívejte, na celostátní úrovni páchají jen zlo,“ burcoval.

Jan Navrátil, člen petičního výboru požadujícího vypsání nového výběrového řízení na lokalitu Kaska, kde má do tří let vyrůst velká obchodní galerie, spočítal, že petici zatím podepsalo zhruba 820 lidí.

„Argument, že Kasko prodělává a tedy ho nemá smysl provozovat, nebereme. Kolik nás stojí sama radnice a některé sportovní kluby?“ ptal se Navrátil.

Naznačil, že ho bude zajímat, kdo ze zastupitelů sedí ve kterých orgánech komerčních společností, jaká je jeho pracovní náplň a kolik za to pobírá peněz.

Jan Navrátil smlouvu mezi radnicí a investorem obchodní galerie, olomouckou firmou Manthellan, napadl u soudu. Spolu s právničkou tvrdí, že město ve smluvním procesu kolem Kaska chybovalo.

K žalobě se připojila i společnost PRIOR – obchodní domy, která o zisk plochy Kaska a okolí také usilovala. Soudkyně stanovila líčení na osmého června.