V pátek 23. července by mohli první řidiči přejet po nově opraveném mostě v Plumlově a 1. září má začít sloužit most v Hradčanech. Na tom cestáři pracují od počátku minulého měsíce. Uzavřen je také průjezd Brodkem u Konice, kde obec staví kanalizaci. Ta by měla být hotová koncem listopadu. Kvůli budování kanalizace musí šoféři počítat s uzavírkami i v Konici.

V Čelčicích začne kvůli budování chodníků v obci platit částečná uzavírka 19. července a potrvá až do 10. září.

Omezení u Plumlova

S určitým omezením se musí vyrovnávat ti, kdo jezdí mezi Plumlovem a Prostějovem. Po několikatýdenních deštích se před měsícem sesul svah v zatáčce u silnice pod Plumlovem a doprava je tu svedená do jednoho pruhu při omezené rychlosti.

V Prostějově se letní uzavírky naštěstí neplánují. Nejpozději do konce srpna musí být hotový nový rondel na Petrském náměstí.

„Uzavření další silnice by mohlo přinést vážné dopravní problémy, proto jsme o něčem takovém ani neuvažovali,“ prohlásila prostějovská místostarostka Alena Rašková. Stavbu velké okružní křižovatky se firmě zřejmě podaří zkrátit o několik týdnů, a tak si prostějovští šoféři užijí srpen podle všeho bez objížděk.

Začne se opravovat i estakáda

Během dvou týdnů začnou také opravy na estakádě Haná, po níž vede rychlostní silnice na Olomouc.

„Od 20. do 31. července bude uzavřen jízdní pruh ve směru Olomouc – Brno od Držovic k benzinové čerpací stanici OMW,“ upozornil řidiče prostějovský policejní mluvčí Petr Weisgärber. Najet z Prostějova na dálnici na Brno tak bude možné pouze u Žešova. Nájezdy u Tesca i na Dolní budou uzavřené.

„Snažíme se období stavebních prací plánovat na letní měsíce. A to hlavně proto, že se dá očekávat stabilnější počasí a tím i lepší podmínky pro práci stavbařů,“ vysvětlila vyšší počet letních uzavírek vedoucí prostějovského střediska údržby silnic Jarmila Skopalová. (pam)