Ke smrtelným pracovním úrazům úřad nezařadil událost, kdy v roce 2004 při výkonu služby zemřeli v Prostějově dva policisté.

Zhruba 10 procent veškerých pracovních úrazů mají podle statistik na svědomí pracovní stroje. Nejvíce škod na lidském zdraví napáchají stroje potravinářského, tukového a tabákového průmyslu.

K poslednímu smrtelnému pracovnímu úrazu došlo koncem února letošního roku v areálu pily Javořice ve Ptení na Prostějovsku. „Na místě tu zemřel jednadvacetiletý mladík. Vysokozdvižným vozidlem ho přejel jeho o rok starší kolega,“ sdělila severomoravská policejní mluvčí Dagmar Bednarčíková.

K tragédii došlo, když řidič převážel balík fošen do výrobní haly. Podle vlastní výpovědi si všiml, jak mu na schůdky vozidla skočil poškozený, který jako dělník pracoval před výrobní halou.

„Šofér údajně ucítil škubnutí, zastavil a šel se podívat, co se stalo. Muž už ležel mrtev pod vozidlem,“ popsala Bednarčíková.

O život přišel před dvěma lety také čtyřicetiletý muž, který pracoval v jedné z firem v Bedihošti.

Muž ležel pod nákladním autem a opravoval jej. Vozidlo však dostatečně nezabezpečil. Spadlo na něj a způsobilo mu zranění hlavy a hrudníku neslučitelná se životem. Tragédie byla o to větší, že o podál stál jeho syn, který byl ve firmě na brigádě.

Tragická dopravní nehoda připravila 1. října 2004 o život dva policisty z obvodního oddělení v Prostějově. Muži jeli po silnici směrem na Kostelec na Hané.

Kousek za Prostějovem se proti nim vyřítil automobil Honda a lehce zachytil o vozidlo, které jelo před nimi. Honda se okamžitě dostala do nekontrolovatelného smyku a pak bokem narazila do policejního vozu,“ připomněl událost zástupce ředitele prostějovské policie Jan Sekanina. (kas)