Objízdná trasa je vedena už tak přetíženým centrem města, což zapříčiňuje ještě větší zácpy a kolony na ulicích Dolní, Újezdu a Olomoucké.

"Ráno mezi šestou a osmou, se jedná o minimálně čtvrthodinové zdržení," potvrzuje Jan Kubalák, který denně dojíždí za prací z Kralic na Hané.

Důvodem uzavírky jsou opravy rozpraskaného povrchu estakády na D 46.

"Od úterka probíhají v úseku mezi 24,3 a 25,8 kilometrem D 46 lokální opravy vozovky. Provoz ve směru na Olomouc je veden v jednom jízdním pruhu. Objízdné trasy jsou vedeny po silnicích III/3674, II/367, II/150, II/150A a II/366," informoval Jan Studecký, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD).

Bloudění zacpaným městem

Řidiče neznalé zkratek pak žene objíďka za uzavřenou nájezdovou větev přímo do středu Prostějova.

"V úterý jsem si to neuvědomil a jel jsem po šipkách. Tolik sprostých slov, co ze mě vyletělo si ani nepřejte slyšet. Než jsem se dostal na druhý konec města, tak jsem málem zešedivěl," pokračoval v líčení své eskapády Kubalák a dodal: "Ve středu už jsem to vzal přes Vrahovice. Na Dolní a Olomouckou se to ve špičce opravdu nehodí."

Strastiplné poskakování řidičů v ranních a odpoledních špičkách napříč centrem Prostějova by mělo skončit ve středu.

"D 46 by měla být v dotčeném úseku opět plně průjezdná od středy 31. října," potvrdil Jan Studecký.

Řidiči z okolí Kralic na Hané, Klenovic na Hané nebo z jižní a východní části města, si tedy při svých cestách do krajského města ještě chvíli užijí.