„Odnesla to ruka, nejspíš zápěstí,“ přiznala padesátiletá žena, která čekala na ošetření. Ráno při cestě na nákup uklouzla na chodníku v Plumlovské ulici.

„Alespoň jsem to do nemocnice neměla daleko. Snad je to jen naraženina,“ usmála se.

Čekárny obsadily zlomeniny

Lékaři ošetří až desítky zraněných denně.

„Počet pacientů se v této souvislosti zvýšil až o padesát procent. Registrujeme hlavně zlomeniny předloktí a zápěstí,“ potvrdila mluvčí prostějovské nemocnice Hana Szotkowská. Opatrní by měli být především starší lidé.

„Pokud je to možné, tak ve dnech, kdy se dělá ledovka, by neměli vůbec vycházet. Pro seniora je pád na chodník velmi nebezpečný,“ upozornila.

Namrzlé chodníky a silnice v úterý trápily obyvatele celého regionu.

„Sotva jsem ráno vyšla před dům, podjely mi nohy a málem jsem spadla na silnici. Naštěstí jsem si nic nezlomila,“ zmínila se Hana Oklešťková z Plumlova.

Romanovo drama

Klouzalo to i v Olšanech u Prostějova.

„Měl jsem co dělat, abych vůbec došel k autu před domem. Cesta po staré silnici do Prostějova byla dobrá jen ke stopce na křižovatce na Smržice a Dubany. Z kopce jsem kvůli ledovce nemohl brzdit. Kdyby jel někdo po hlavní, určitě bych do něj naboural,“ poznamenal třicetiletý Roman z Olšan.

Pozor na Drahansku a Konicku

Silnice na Prostějovsku byly sjízdné se zvýšenou opatrností.

„Dost to klouže a určitě bude i v následujících dnech. Nejhorší situace je kolem Bohuslavic a Kladek a také na Drahansku. Zledovatělé úseky sypeme solí a pískem,“ informoval v úterý odpoledne Boris Veselý ze Správy silnic Olomouckého kraje.

Teploty se v následujících dvou dnech mají pohybovat od minus dvou do plus dvou stupňů Celsia.

„Přes den bude tát a v noci znovu zamrzne. Řidiči by měli být velice opatrní a s letními pneumatikami vůbec nevyjíždět,“ poznamenal Veselý. (kas)