Jednou z takovýchto lokalit je i křižovatka Sádek a Komenského ulice.

„Díky tomu, že je teď propojená s rondelem, jezdí tudy mnohem víc aut. A ti co jedou na kruháč si myslí, že jedou po hlavní a nedávají autům přijíždějícím ze Sádek přednost. Už se mi několikrát stalo, že jsem taktak zabrzdila,“ postěžovala si Iveta Golombková, která tudy denně jezdí do práce.

To potvrdil i Roman Burget. „Protože o situaci vím, dal jsem autu jedoucímu ze Sádek přednost. Šoféři za mnou už na mě troubili, jako co dělám. Sami by tam určitě vjeli,“ posal Burget.

Na křižovatce totiž nejsou žádné značky upravující přednost a platí zde tedy pravidlo pravé ruky.

„Pravidla platí stále a pro všechny. Řidiči tedy musí dávat pozor a dodržovat předpisy,“ upozornila v této souvislosti prostějovská policejní mluvčí Eva Čeplová.

MÁTE ZKUŠENOST S NĚJAKOU DALŠÍ OŠEMETNOU DOPRAVNÍ SITUACÍ PANUJÍCÍ V PROSTĚJOVSKÝCH ULICÍCH. PŘISPĚJTE SVÝM POZNATKEM DO DISKUSE POD ČLÁNKEM.

Nebezpečí číhá i u Národu

Zmínila podobný případ, kdy došlo ke změně v odbočování na křižovatce Vápenice se Školní ulicí u Národního domu.

„Tam také byli lidé zvyklí odbočovat vpravo i vlevo. Pak se tam objevila nová dopravní značka a bylo všechno jinak. Proto tam prvních pár týdnů hlídkovali policisté a kontrolovali, zda ji řidiči dodržují. Nakonec si zvykli,“ komentovala Čeplová.

Ani dnes však není u Národního domu neobvyklé vidět řidiče odbočujícího doleva. „Toto místo je ale pod kamerami a pokud městská policie něco takového zachytí, tak si s tím velice rychle poradí,“ vzkázala policejní mluvčí řidičům jež porušují předpisy. Ti totiž, když vyváznou bez pokuty, mohou mluvit o štěstí, že se oko kamery dívalo zrovna jinam.

Nehody v souvislosti s kruhovým objezdem policisté zatím nezaznamenali žádné. „Na objezdu od doby zahájení provozu nedošlo k žádné nehodě, zvýšení nehodovosti jsme nezaznamenali ani v okolí,“ pochvaloval si šéf dopravního inspektorátu Vítězslav Matyáš. Podle policistů je díky kruhovému objezdu i doprava kolem centra města plynulejší a bezpečnější.

Komentář Pavla Moše

Podle odborníků je doprava na městském okruhu po otevření kruhového objezdu plynulejší. To jsem rád, že to vím. Když totiž jedu ráno z Brněnské kolem lázní do práce, pravidelně stávám na každé křižovatce. Jediný semafor, kde svítívá zelená je na přechodu přes Vápenici u Havlíčkovy ulice. Tam stávám zase, protože odbočuji doleva a dávám přednost autům v protisměru. Tak nevím, příště se na tu Havlíčkovu zkusím dostat přes nový kruhový objezd. To to pojede, už se těším. Anebo, tak mě napadá, nebylo by lepší vybudovat kruhový objezd místo každé světelné křižovatky? Co vy na to páni radní? Doprava by byla plynulá a ještě by se ušetřilo za elektřinu do semaforů.