Lidé, kteří by rádi do újezdu šlo na houby či na procházku, navíc budou muset žádat o povolení vstupu osobně a to na újezdním úřadě ve Vyškově. Tuto skutečnost úřad uveřejnil na svých webových stránkách. Potvrdil ji také starosta Krumsína Jaroslav Střelák.

„Lidé si musí jezdit vše vyřizovat do Vyškova," uvedl.

Procházky končím u závory

Podobně jako i v dalších obcích, i v Krumsíně se najde řada lidí, kteří újezd navštěvují. Nebo o to alespoň mají zájem.

„Do újezdu nechodím, ale ráda bych se tam někdy podívala. Nemám však vyřízenou propustku, takže procházky končí u závory," sdělila Helena Rotreklová. Naopak muž oslovený nedaleko krumsínského kostela je podle svých slov častým návštěvníkem. O změnách týkajících se fungování vojenského prostoru tak věděl.

„Chodívám tam často a není to pro mě novinka. Osobně s dojížděním do Vyškova nemám problém, stejně jsem si tam povolení vyřizoval. Akorát si teď budeme dělat výlety se ženou," sdělil muž, který si nepřál uvést své jméno.

Další lidé si však do budoucnosti vstup do vojenského prostoru rozmyslí. Je mezi nimi například Jakub Obšil.

„Povolenku jsem měl, ale za tři roky jsem ji nevyužil. Novou si vyřizovat nebudu. Nerad bych zbytečně papíroval," vysvětlil muž.

Starostova kritika

Zatímco však někteří lidé nad novinkami pokrčili rameny, starosta Krumsína z nich nadšený není. Především pak dle svého vyjádření ze stylu jednání s představiteli vojenského újezdu.

„Informaci jsme dostali čtvrtého prosince, pak se to ještě o dva týdny později upravovalo. Jednalo se se mnou ale po vojensky a to se mi zrovna moc nelíbilo," řekl s tím, že plánuje i s dalšími starosty setkání.

Zároveň by se také chtěl sejít s velitelem újezdu.

„Nikdo mě zatím neoslovil, od vás to slyším poprvé," reagoval Radek Malaník na informaci, že by se s ním chtěl někdo ze starostů sejít.