Podle slov náměstka primátora Zdeňka Fišera se otázka koupališť ve městě řeší.

„Máme zatím studii ohledně vrahovického koupaliště, která říká, že by oprava stála asi třicet milionů. Zároveň ale budeme žádat o dotaci na plovárnu v Kostelecké ulici," říká náměstek, který má na starosti rozvoj města a investice.

Prostějované mají na úpravu koupališť různé názory. Ve dvou anketách Deníku, do kterých přišlo dohromady asi šest set hlasů, zvítězil návrh na obnovu bazénu v Kostelecké ulici. Tento názor podporuje i Miroslav Dvořák.

„Vrahovice jsou malé a aquapark je maximálně pro rodiče s dětmi. Pro „starší" by byl podle mě lepší velký bazén, ve kterém se dá normálně zaplavat. Tedy délka padesát metrů, tak jak bylo v minulosti řešeno právě v Kostelecké ulici," vyjadřuje se.

Naopak Jakub Čech by dal přednost opravení vrahovického.

„V krátkodobém horizontu jsem pro opravu Vrahovic, šetřit a za pár let vybudovat na kostelecké krytý aquapark. Dělat další venkovní koupaliště na Kostelecké je blbost. Fungují pár dní v roce, jsou v obrovské ztrátě. Ten krytý by samozřejmě byl také, ale aspoň by fungoval po celý rok," myslí si.

Většina lidí chce nové koupaliště na Kostelecké

„Podle průzkumu si osmdesát procent v anketě, která se věnovala právě koupalištím, přálo obnovu toho na Kostelecké. Je pravda, že by se zde dal vybudovat padesátimetrový bazén. Tento areál je také zahrnutý v rozpočtu," podotýká Zdeněk Fišer.

Ten se však vyjadřuje i k možnosti, že by se rekonstruovalo koupaliště ve Vrahovicích.

„Dostalo by finanční podporu od města, možné je i předání tohoto rekreačního místa Sokolem městu," vyjadřuje se náměstek.

Mizející voda a další problémy

Předseda vrahovického Sokola Rudolf Raška by proti tomu nic nenamítal. Už dříve připustil, že Sokol na opravy nemá prostředky.

„Koupaliště je pro Sokol už spíš přítěž. Voda nám z koupaliště uniká, musí se dokupovat a chemizovat. I tak je ale studená, tím už je u nás proslavená. Provoz je dost drahý," říká.

Ztráta vody by však nemusela být jediným nebezpečím pro chod koupaliště. Raška připomíná, že by problém mohl vzniknout i ze strany úřadů a zákonů týkajících se hygieny. Zavřít letitý bazén by tak mohly podobné důvody, jako koupaliště ve Skalce.

„Zatím normy splňujeme, doufejme, že se nepřitvrdí. Na první pohled je ale vidět, že je to tu zastaralé. Pokud se každopádně mají věci kolem areálu pohnout z místa, mělo by se něco začít schvalovat už letos. Než se totiž vše přes úřady udělá, mohl by být stav ještě horší," říká Rudolf Raška.

Na rozhodnutí o tom, která z plováren do budoucna přežije, si však ještě musí počkat.