„České poště jsme nabídli postupně tři varianty. Obchod u kostela se jí zdál malý, U Čápa a Na Ranči zase protestovala proti vysokému nájemnému,“ popsal situaci starosta Mostkovic Jaroslav Peška. Snažil se být vstřícný a proto dohodl snížení nájmu na Ranči na pět tisíc korun měsíčně. „Pošta ale hodlá dát nejvýše dva tisíce, a tak jsme se dohodli, že zbytek doplatí obec,“ prohlásil starosta. Ze strany pošty se však objevily požadavky na stavební úpravy. Ty měla původně provádět ve své režii pošta, nakonec však zůstaly na majiteli Miloši Šrámkovi.

Nutné stavební úpravy?

„Chtějí tady přepážku, bezbariérový vstup, zátěžovou gumu a další věci,“ uvedl Šrámek. To všechno byl ochoten udělat, se stavebními pracemi už dokonce začal.

„Museli jsme je ale zastavit, protože smlouvu stále nemáme a pošta nevyvíjí žádnou aktivitu. I ty smlouvy musel vypracovat náš právníka a poslat je,“ podotkl Šrámek. Kvůli vysokým nákladům na úpravy, které spočítal asi na tři sta tisíc, žádal, aby smlouvu bylo možné vypovědět nejdříve po pěti letech.

„Pak nám ale volala paní z pošty, že to nemohou zaručit, že možná dojde k restrukturalizaci a pak by odešli okamžitě. Zdálo se mi, že nás od toho zrazuje,“ doplnila manželka majitele Ranče Pavla Šrámková.

Stanovisko pošty

Česká pošta však vidí situaci optimisticky.

„V Mostkovicích jsme ve spolupráci s obecním úřadem našli dvě lokality pro možné přestěhování pobočky pošty. První jsme vyloučili kvůli vysokým požadavkům na nájemné a v druhé lokalitě jsme našli řešení. V současné době se uzavírá nájemní smlouva a majitel provádí stavební akce,“ informovala v úterý mluvčí pošty Markéta Selicharová.

Zajít na poštu s dopisem a hned vedle si dát Na Ranči grilovanou makrelu je velmi příjemná představa. Nyní záleží jen na přístupu České pošty, zda se místním lidem splní.

„Připadá mi, že by jim velice vyhovovalo, kdyby se to tu zavřelo z hygienických důvodů a tím pádem by byli z obliga,“ posteskla si jedna z obyvatelek Mostkovic. (pam)

Prostějovský deník|Propagujte i svojí stránku