V prostějovské porodnici zaznamenali minulý rok obrovský nárůst porodů. Přišlo tu na svět 1167 dětí, což je o 185 více než v roce 2006. Narodilo se 599 chlapečků a 568 děvčátek, z toho jednadvacet dvojčat.

„V loňském roce se nám na oddělení narodilo nejvíce miminek od roku 2002. Obrovský nárůst počtu porodů souvisí s baby-boomem, který je patrný v celé České republice,“ informoval primář prostějovského gynekologicko-porodnického oddělení Aleš Nevrla s tím, že nejvíce dětí se narodilo v měsíci červenci a srpnu. Na svět v obou měsících přišlo 132 novorozeňat. Nejslabším měsícem byl naopak únor, kdy se narodilo 81 dětí.

Jaký bude letošní rok, to lze podle prostějovských porodníků jen stěží odhadnout. „I po novém roce máme hodně napilno. Děti se rodí stále dost, od Nového roku do dnešního dne jich bylo už patnáct,“ spočítala vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Věra Tisoňová.
Prostějovská porodnice má k dispozici tři samostatné klimatizované porodní boxy s úplným sociálním zázemím. Ve vybavení má i porodní vanu a polohovatelná porodní lůžka. „Pacientka má možnost volby způsobu porodu. Přítomnost otce u narození je u nás samozřejmostí,“ doplnil primář Nevrla.

Prostějovská porodnice získala za podporu zdravého vývoje novorozenců a propagaci kojení ocenění Baby Friendly Hospital. V překladu titul znamená: přátelsky nakloněná k dětem.