Neznámí pachatelé, kteří si s největší pravděpodobností vyšperkovali vlastní bujarou zábavu, si fyzicky mákli. Žlutý kontejner na použitý plast přitáhli k rybníku až z Čechovic.

"Kontejner byl umístěn před školou v Čechovicích, což je přibližně tři sta metrů od rybníka," informoval 1. náměstek primátora Jiří Pospíšil.

Drahá zábava

"Kontejner vylovili ve středu pracovníci FCC. Celková cena činí 3500,- Kč bez DPH, to je 4325,-Kč s DPH," krčí bezradně rameny Jiří Pospíšil a doplňuje: "Naštěstí nebyl poškozený, takže už je umístěn zpátky u školy."

"Naštěstí se obsah kontejneru nevysypal do rybníka. Popelnice zůstala po celou dobu zavřená a plavala u břehu. Tím pádem se zvládlo i její vytažení bez pomoci jeřábu a nemusíme si ani dělat starosti s případným ekologickým znečištěním vody," doplňuje další informace Jiří Pospíšil.

Největší škody u odpadkových košů

Město ročně vynakládá na údržbu a opravy poničeného městského majetku vysoké částky. Oblíbeným cílem vandalů jsou právě odpadkové koše a kontejnery.

"Nejvyšší škody evidujeme u zničených odpadkových košů, kde částka přesahuje třicet tisíc korun," potvrzuje na závěr 1. náměstek Pospíšil.