Ti včera odvolali pátrání po pohřešované dívce. Mercedes je teď podle informací Deníku pod ochranou policie. Jeden z mužů, kterého policisté podezřívají z účasti na středeční střelbě, se podle agentury ČTK pokusil uprchnout na Slovensko. Byl ale zadržen na silničním hraničním přechodu v Mostech u Jablunkova. Policisté ho eskortovali k výslechu k olomouckým kriminalistům.

Strýc unesené dívky byl postřelen do horní části břicha. Na těle měl podle ředitele prostějovské záchranné služby Pavla Holíka blíže neurčené stopy zápasu. „Pacient je při vědomí, přesto je jeho stav vážný,“ sdělil včera mluvčí prostějovské nemocnice Jaroslav Svozil.

Včera také skončilo pátrání po pohřešované neteři postřeleného muže. „Bližší údaje o tom, kde se teď dívka nachází a v jakém je stavu, nemohu z taktických důvodů sdělit,“ řekla prostějovská policejní mluvčí Alena Slavotínková.

Podle informací, které se Deníku podařilo získat od příbuzných zmizelé a postřeleného, byl motivem střelby nejspíš fakt, že rodina kontaktovala policii a dívku chtěla dostat zpátky domů. „Ostravští Romové odvezli Mercedes proto, aby se ji pokusili znásilnit,“ prohlásili včera nezávisle na sobě tři její příbuzní.
„Mercedes s nimi v žádném případě nešla dobrovolně. Oni přijeli, zastavili a naložili ji do auta takovým způsobem, že ji zlomili nohu a poranili i jinde na těle. Skoro čtyři dny ji pak věznili v podkroví nějakého domu v Ostravě,“ prozradil jeden z členů rodiny mladé Romky a dodal, že je teď Mercedes v péči lékařů.

„Proč ale ti muži stříleli na jejího strýce, to vážně nevím. Bude za tím nejspíš msta za to, že ji rodina chtěla zpátky a zavolala policii,“ řekl asi padesátiletý muž. Jak dodal, prostějovští Romové to nemohou nechat tak, a záležitost nejspíš brzy vezmou do svých rukou.