Stejně jako v předchozích letech můžete i letos udělat radost dětem a seniorům zakoupením jejich vánočního přání.

Organizátoři pořizovali v minulých letech dárky jen dětem z dětských domovů v Prostějově a Plumlově.

Loni premiérově přibyli senioři z Domova důchodců na Nerudově ulici, Centra sociálních služeb na Lidické, Léčebny dlouhodobě nemocných v Prostějově či Domu domácí péče - SANCO.

Stejně je tomu i letos, organizátoři se navíc obrátili na Charitu Prostějov a "její" chráněné bydlení Daliborka či na Domov pro seniory Jesenec.

"Nejedná se o dary za statisíce, jen drobnosti. Pro tyto lidi je mnohem cennější skutečnost, že si na ně někdo vzpomněl, " uvádí za organizátory akce Milada Sokolová a doplňuje: "Výběr opět necháme na sociálních pracovnících zmíněných institucí. Chceme potěšit ty, na které rodina a přátelé pozapomněli či ty, kteří již nikoho nemají. Dárky v institucích opět předáme osobně a budu jen ráda, když mě někdo z dárců doprovodí."

Vloni dárci nakupovali například pohankový polštářek pod hlavu, kosmetické balíčky, vlněnou čepici, kartáč na vlasy či flísovou deku.

A co bylo důvodem tohoto rozhodnutí? Děti v domovech mají povětšinou po materiální stránce vše, co potřebují i chtějí. Se seniory je to ale jinak, nadstandard mohou získat jen od svých blízkých. A ty v mnoha případech už nemají.

Seznam dárků je k dispozici na webových stránkách občanského sdružení Dobré místo pro život.

Dárky pro seniory naleznete ZDE , přání dětí z domova z Plumlova.