Kupujete často zboží na inzerát? Při jeho výběru byste měli být obzvlášť opatrní. V inzerci se může objevit kradené zboží.

Dokladuje to nynější policejní vyšetřování. Policisté teď pátrají po muži, který prodával přes inzeráty v různých prostějovských, přerovských, vyškovských a slováckých novinách zřejmě kradená auta. Jména i svou adresu často měnil.

„Šetřili jsme krádež vozidla a malotraktoru. Obě věci se objevily v novinách k prodeji a to vždy pod jinými jmény. Požádali jsme proto tyto deníky o bližší informace, které by nám měly pomoci při pátrání,“ uvedl mluvčí vyškovských policistů Alois Gryc. Do případu se zřejmě brzy zapojí také policisté z Prostějova a Přerova. Ti vyškovští v pátek inzeráty, které muž zadal v Prostějovském deníku, už prověřovali.

Muž v různých tiskovinách inzeruje už dlouho a pod různými jmény a adresami. Poslední z nich bylo například Ševčík, Němec, nebo Dvořák bydlištěm v Kotvrdovicích, Brně nebo Boskovicích. Naposledy si podal inzerát v pondělí. Chtěl prodat plynový kotel, vozidlo Citroen, malotraktor a také Fiat Ducato, po kterém pátrají policisté z Vyškova.

Kupovat dražší věci přes inzerát se nemusí vždy vyplatit. Noviny, časopisy či inzertní letáky totiž nemají možnost prodeji kradených věcí zabránit.

„Není v našich silách zjišťovat původ inzerovaného zboží. Lidé, kteří u nás chtějí inzerovat v podstatě nepotřebují ani občanský průkaz,“ řekl ředitel agentury Profit Václav Plný. Podobně to chodí i v ostatních periodikách.