„V pondělí před osmou večer oznámil svědek na linku tísňového volání, že po chodníku jde podnapilá žena se dvěma malými dětmi, přičemž jedno z nich je ještě v kočárku,“ přiblížila událost strážník Jana Adámková z oddělení prevence Městské policie Prostějov.

Hlídka, která na označené místo vyrazila, nalezla vrávorající osobu. „Strážníci u ní provedli u dechovou zkoušku, která byla pozitivní,“ sdělila Adámková s tím, že matce malých dětí naměřili 3,39 promile.

„Poté strážníci zkontaktovali jejího manžela, který jí, i děti ve věku sedmi a dvou let na místě převzal,“ popsala s tím, že jelikož sedmatřicetiletá matka nebyla pro silnou opilost schopna zajistit bezpečnost svých ratolestí, bude záležitost řešit městská přestupková komise.

„Přibližně za čtyřiadvacet hodin po této události nám opět po telefonu někdo nahlásil podobné pochybení rodiče,“ informuje Adámková. Tentokrát šlo, jak podotýká, o sedmadvaceti­letého otce značně posilněného lihovinami, který po ulici za ruku táhl plačícího sedmiletého syna. Strážníci zjistili, že dítě je u táty na prázdninách., ale v průběhu roku pobývá v zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc, které provozuje Fond ohrožených dětí. „Chlapec byl vyděšen a se chtěl vrátit zpět do svého „druhého domova“. Hlídka proto hocha po dohodě s pracovníky fondu převezla do zařízení, kde pobýval před školním volnem,“ konstatovala Adámková.

Mezi tím se chtěl jeho zlitý táta vrátit domů. „Ve svém stavu však netrefil správný vchod do domu a při dobývání se dovnitř rozbil skleněnou výplň dveří,“ řekla. Muž nadýchal 3,88 promile alkoholu a za doprovodu hlídky putoval na záchytku do Olomouce. I tímto případem se bude zabývat přestupková komise města Prostějova.