Mělo by se jednat o narkomana známého z olomoucké drogové scény, který v minulosti podobným způsobem přepadl seniory. Policie podezřelého muže zadržela.

Na horkou stopu podle České televize přivedl policii letos v lednu člověk, který se anonymně obrátil na policii a dal tip na tohoto podezřelého.

Kriminalisté se po stopě vydali a v tomto týdnu se v Praze sešli s Kvitovou kvůli identifikaci podezřelé osoby.

Podle ČT má jít o člověka, který byl v minulosti vyšetřován kvůli útokům na seniory, ke kterým se vloudil lstí, již využil i při přepadení Kvitové.

Vstup pod záminkou

Tenistku v jejím bytě v Prostějově pořezal pachatel poté, co se do bytového domu dostal pod záminkou, že je technik a jde provést revizi plynového kotle.

Kriminalisté podle ČT muže zadrželi a zvažují, zda podají návrh na uvalení vazby na podezřelou osobu.

„V tuto chvíli nelze sdělit bližší informace. Policie na tomto případu stále pracuje. Pokud by byly zjištěny nové skutečnosti, budeme veřejnosti informovat,“ sdělila regionálnímu Deníku krajská policejní mluvčí Jitka Dolejšová.

Na zvonku její jméno najít nemohl

Útočník přepadl dvojnásobnou wimbledonskou šampionku ráno 20. prosince 2016.

Podle kriminalistů pachatel s největší pravděpodobností nevěděl, že v bytě žije úspěšná tenistka.

U vstupu do domu jméno Kvitové najít nemohl – na zvoncích nefigurovalo.

Kvitová utrpěla těžké poranění levé ruky, v níž drží raketu. Levačkou zastavila nůž, proto měla dva přeseknuté nervy a sedm šlach. Chirurg Radek Kebrle ji operoval čtyři hodiny.