„Naši muži během těchto akcí vytipovali místa, kde se řidiči nejčastěji dopouští přestupků. Ta budou monitorovat i nadále, stejně tak budou provádět namátkové kontroly po regionu,“ potvrdil ředitel prostějovských policistů Zdeněk Riedinger. Hlídky mohou šoféry překvapit v centru města, na výpadovkách na Olomouc a Brno a také v okolních obcích.

„Tyto akce zároveň slouží k výcviku studentů holešovské policejní školy, mezi kterými byli i lidé z Prostějovska,“ řekl Riedinger.

První dvě kontroly byly zaměřené zejména na požití alkoholu před a během jízdy. Do první razie se zapojilo čtyřiatřicet policistů, při druhé jich bylo o pět víc. Celkem zkontrolovali na pět set řidičů.

„Řešili jsme šestašedesát přestupků a dva trestné činy. Z ohrožení pod vlivem návykové látky byl obviněn jednapadesátiletý řidič dodávky Peugeot Boxer, který nadýchal 1,21 promile alkoholu. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. U třicetiletého šoféra VW Transporteru s nákladním přívěsem kontrola poblíž Ohrozimy zjistila, že nevlastní řidičské oprávnění pro řízení jízdní soupravy složené z motorového a přípojného vozidla.,“ uvedla prostějovská policejní mluvčí Alena Nedělníková.

Mezi nejčastější přestupky patřilo překročení povolené rychlosti, nevyhovující technický stav vozidel, nepoužití bezpečnostních pásů a světel.

Policejní razie mohou očekávat i šoféři na Přerovsku, Šumpersku a Olomoucku. „Kontrolovat budeme alkohol, doklady i technický stav vozidla,“ uvedla olomoucká policejní mluvčí Marta Vlachová.