To však může podle zákona uložit za rušení nočního klidu pouze tisícikorunovou pokutu.

Několika stížnostmi se před pár dny zabývali například v Mostkovicích. „Od několika lidí jsme dostali písemnou stížnost na jednu z hudebních produkcí v rámci Plumlovského léta přehradě,“ potvrdil mostkovický starosta Jan Dočkal.

„Vyřešili jsme to domluvou s nájemcem pláže. Pokutu jsme udělit nemohli, protože jsme hluk neměřili,“ poznamenal. Provozovatel pláže U Vrbiček Radek Kocourek o stížnostech ví.

„Několik chatařů si na obecním úřadě stěžovalo. Troufnu si ale říct, že devadesát devět procent lidí bylo spokojeno. Chce to toleranci. Více než polovina akcí navíc končí před desátou hodinou večer,“ prohlásil s tím, že i u nich se snaží držet minimální hlasitost.

Program Plumlovského léta připravil podle svých slov pro všechny generace, a nepořádá tedy žádné megadiskotéky.

Stížnosti občanů prověřují čas od času jak prostějovští strážníci tak policisté z Obvodního oddělení v Plumlově. Zaměřují se především na to, zda jsou hudební akce povolené.

„Zrovna minulý týden jsme řešili nedovolenou hudební produkci ve vojenském prostoru. Věc jsme předali vojenské policii. Takřka všechny akce jsou ale dopředu nahlášené,“ zmínil se vedoucí plumlovského oddělení policie Josef Hubený.

„Je to těžké. Hudební akce pod širým nebem se mohou konat jen během dvou měsíců v roce. Při nedávném festivalu Plumlove v Kempu Žralok nazvučil zvukař parkoviště tak, aby se hudba nerozléhala dál.

Po dvaadvacáté hodině jsme se snažili zvuk ztlumit,“ poznamenal místostarosta Plumlova Martin Hyndrych.

JIŘÍ MOŽNÝ