„Byla jsem zděšená. Děti měly vykulené oči a ten nejmenší měl pak z toho v noci děsivé sny,“ svěřila se s tím, že podle ní určitě není normální, aby vnitřnosti takhle pohozené v lese někdo nechával. Zajímalo by jí také, co případně dělat, aby z lesa zmizely.

Zeptali jsme se na to jednatele Okresního mysliveckého spolku v Prostějově Jiřího Procházku.

„Podle mě to určitě neudělali myslivci, vypadá to na pytláky. Myslivec totiž střelené zvíře musí na místě vyvrhnout a vnitřnosti zakopat hluboko pod zem,“ vysvětlil s tím, že se občas setkává i se zbytky zvířat v příkopech. „Ty tam končí po sražení zvěře autem, to také samozřejmě není dobře,“ dodal.

Nesahat, zavolat

A co by měl dělat náhodný kolemjdoucí, když takové vyvržené zvíře objeví?

„Rozhodně by se jej neměl dotýkat, může totiž být zdrojem nemocí. Doporučuji zavolat na veterinu, ta by následně měla zajistit likvidaci zvířete v kafilérii,“ popsal Jiří Procházka.

Podobně se na věc dívá i plumlovský starosta Adolf Sušeň coby zkušený dlouholetý myslivec.

„Věřím, že žádný myslivec po sobě takovou spoušť nezanechá. Naši chlapi by vnitřnosti určitě zakopali. Navíc letos na podzim jsme u nás nestřelili ještě ani jednu srnu, všechno nám „odlovili“ auta,“ nechal se slyšet Adolf Sušeň s tím, že v nedávné době našli myslivci v lese kusy mrtvého jelena, které zakopáním zlikvidovali.