Jediná pohotovost slouží v případě potřeby celému prostějovskému okresu. Zhruba 115 tisíc lidí je odkázáno na pomoc dvou ordinací, pro děti a dospělé, v areálu nemocnice v Prostějově. S bolestí zubů musí pacienti až do Olomouce.

Pohotovost pro dospělé funguje v přízemí nového pavilonu vedle akutní chirurgické ambulance a CT ve všední dny od 17 do 22 hodin a o víkendech a ve svátky od 8 do 22 hodin. Rodiče s dětmi a mladiství najdou ordinaci lékaře v prvním poschodí pavilonu dětského oddělení nemocnice. V Provozu však je jen o sobotách, nedělích a svátcích od 8 do 20 hodin.

Původně zajišťovaly lékařskou péči v prostějovském okrese i pohotovost v Konici a v Němčicích nad Hanou. Z důvodu úspory finančních prostředků obě ukončily provoz k 31. prosinci 2002.

„Šetřit na zdraví lidí by se nemělo. Kdyby se něco vážného stalo někomu z Tištína nebo Pavlovic, sanitka by nemusela přijet včas. Jak by se potom poměřovali peníze a lidský život?“ poukázala na značnou vzdálenost starostka Němčic nad Hanou Ivana Dvořáková.
Od ledna 2008 musí navíc pacienti ošetření na pohotovosti platit 90 korunový poplatek. Ten platí ihned v hotovosti nebo do osmi dnů na pokladně nemocnice.

„Od 1. ledna navštívilo lékařskou službu první pomoci v Prostějově 159 pacientů, z nich 131 zaplatilo poplatek ihned. Na pohotovosti pro děti ošetřili lékaři 68 pacientů, 51 rodičů zaplatilo poplatek na místě,“ uvedl Tomáš Želazko, který prostějovskou nemocnici zastupuje v médiích.

 

Pohotovost v prostějovské nemocnici:

Dospělí:
všední dny 16 - 22 hod.
so, ne, svátky 8 - 22 hod


Děti a dorost:
ve všední dny není v provozu
so, ne, svátky 8 - 20 hod.