To vše předcházelo v sobotním dopoledni největší vitčické akci pořádané obcí a TJ Sokol. Chystal se populární Pohádkový les. Týdenní přípravy spojenými silami všech obyvatel jsou završeny. Obyvatelé, v převlečení za pohádkové bytosti, vyráží do lesa na stanoviště.

Díky jejich nadšení mohli návštěvníci pohádkového lesa potkat Boba s Bobkem, Pata s Matem, Křemílka s Vochomůrkou, ale třeba si i zkusit vytrhnout převelikou pohádkovou řepu nebo zatopit pod kotlem v čertovské chatrči.

„Počítáme jenom děti, které dostávají hrací kartičky,“ sdělil Deníku na startu vitčický starosta Mojmír Grepl v přestrojení za celníka z pohádky Tři veteráni. „Tipuju, že dvě stovky kartiček jsme už dětem vydali,“ odhadoval po dvou hodinách od začátku akce. „A s jedním dítětem jdou minimálně dva dospělí,“ dokončil rychlou kalkulaci Grepl.

Pohádkový les je známý nejen v mikroregionu, ale i za jeho hranicemi. „Jsme tu už potřetí,“ odpověděla na dotaz kolikrát Pohádkový les už navštívili, rodina Kvíčalová z Nezamyslic.

„Po splnění úkolu si děti mohou do sluchátka říct svoje přání. Těch koček a psů co si už přály by vydalo na zvířecí útulek,“ smála se Jaroslava Kvasničková v kostýmu Šebestové. „Jak začalo hřmět, převažovalo přání hezkého počasí,“ dodala žákyně třetí bé. (Adp)