„Připadá nám, že pohled na rozdělování dotací je v Prostějově špatný. Město nebere v potaz oblíbenost jednotlivých sportů u fanoušků. Hokej tu podporu má velkou, a proto nevidíme důvod, proč by peníze měly jít jinam," vysvětloval pohnutky fanoušků jeden z pořadatelů akce Ondřej Kostelka.

Podpora z řad fandů těší také vedení prostějovských hokejistů.

„My jsme samozřejmě za podporu ze strany fanoušků rádi. Celá ta pondělní akce vzešla přímo od nich. To, jestli se k pochodu zapojí i představitelé klubu, ještě nevíme," vyjádřila se za vedení prostějovského hokeje Tereza Vychodilová.

Na co by šlo těch 5 milionů?

Hokejový klub získal od prostějovské radnice v letošním roce milion sto padesát tisíc korun. Nyní požádal o dalších pět milionů korun.

„Milion sto padesát tisíc, které jsme od města dostali, pokryje jen cestování týmu a led, víc nic. Těch pět milionů, co pan Luňák požaduje, by mělo jít na výzbroj a výstroj, platy hráčů a také na nákup nových hokejistů. Ta částka je pro chod klubu nutná, skoro bez ní nemůžeme existovat," řekla Tereza Vychodilová.

Jinde podobné peníze na hokej jdou, zní od fandů

Fanoušci, i přes některé neshody s vedením Jestřábů, se nyní za klub postavili.

„Pan Luňák za poslední dva roky dokázal, že umí hospodařit. Navíc částku, kterou žádá, obvykle kluby ve městech velikosti Prostějova dostávají, a to tam hokej nemá ani takovou diváckou podporu jako tady. Příkladem jsou města jako Kladno, Jihlava, Havířov či Přerov," vyjmenoval Ondřej Kostelka.

Jednáme, říká primátor

Zda vyjde magistrát hokejistům vstříc, však zatím není jasné.

„Jsme teprve na začátku jednání a v této věci zatím není nic nového. Nevím, jestli budu na pondělní pochod reagovat. Při vší úctě k fanouškům a k faktu, že hokej k Prostějovu patří, se nenecháme při rozhodování ovlivnit žádným nátlakem," reagoval primátor města Miroslav Pišťák.

Navrátil by radši peníze dal jinam

S finanční podporou hokeje nesouhlasí lídr opoziční Změny pro Prostějov Jan Navrátil.

„Přinesl jsem ukázat dvě učebnice svých dětí, ale raději je nedám kolovat, protože mám strach, že se rozpadnou. Dal bych peníze na lepší účely," řekl na zastupitelstvu.

Pondělní pochod

Pochod na podporu hokeje vyjde v pondělí v sedmnáct hodin od zimního stadionu a projde městem až k radnici.

„Chtěl bych zdůraznit, že to není jen akce ultras nebo kotle, ale všech fanoušků hokeje. Věřím, že přijdou malí hokejisté i hráči A-týmu. Chceme dojít před radnici. Máme několik scénářů, jak celý průvod ukončíme, například proslov někoho z fandů. V nejbližších dnech vybereme ten nejlepší scénář," nastínil program pondělní akce Ondřej Kostelka.