„V Prostějově jsme zaznamenali celkem čtyři porušení zákazu prodeje. Tři o víkendu, čtvrtý pak během pondělka. Zařízením hrozí pokuta až do výše tří milionů korun," sdělila v úterý vpodvečer Jitka Švecová, vedoucí odboru hygieny výživy a předmětů běžného užívání Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje. V jiných obcích na Prostějovsku hygienici překroční zákazu nezjistili.

„Provozovny kontrolujeme od minulého úterý. Denně navštívíme desítky provozoven v kraji, kontrolujeme původ alkoholu a prohlížíme nabývací doklady. Pracujeme sedm dnů v týdnu často v desetihodinových směnách, děláme maximum," ujistila Švecová.

Hygienici postupně kontrolují všechny provozovny v regionu. Nebyli však ještě všude, protože podniků kde nalévali alkohol je velké množství.

„Do některých provozoven se namátkově vracíme. V těchto opakovaných kontrolách budeme pokračovat," upozornila Švecová.

Úlovek! 300 litrů podezřelého alkoholu 

Ve třech případech zjistili celníci nedostatečně označený alkohol. Největším úspěchem v tomto směru byl nález distribučního skladu v Konici.

„Zadrželi jsme více než tři sta litrů alkoholu, který byl špatně označený, nebo nebyl řádně zdaněn," uvedla mluvčí krajské celní správy Marie Bortlová.

Zda byl v neoznačených nápojích metylalkohol by mělo být jasné koncem týdne.

„Laboranti mají k dispozici pouze dvě zařízení na analýzu a některé vzorky se testují až třikrát. Při současném objemu jsou tedy výsledky zhruba až za týden," uvedla hygienička Jitka Švecová.

Kontroloři lihoviny se zvýšeným obsahem metylalkoholu na Prostějovsku zatím nezjistili. Jednotlivé nalezené lahve bez označení obsahovaly vesměs domácí pálenku.

Jak se může hostinský dostat do problémů?

Hygienici kontrolují nejen vzorky, ale také to, jestli provozovatelé alkohol nenabízejí.

„Neměli by jej vůbec mít v prodejní části provozovny, ale uzavřený někde ve skladu," podotkla Švecová. Do problémů může hostinského dostat i prázdná láhev jako dekorace na baru či zbytek lihoviny v lednici pod pultem.

„Bývá to pak obtížné vysvětlování, jestli hostinský naléval nebo ne. Nejlepší je všechno odnést," podotkla Švecová.

Podle prováděcích předpisů k ministerskému nařízení nesmí být alkohol v nabídce ani v nápojovém lístku na internetu.

Prohibice přinesla mnoha barům či klubům vážné existenční problémy. Například prostějovský Simetrix má na dveřích i na internetových stránkách vyvěšeno upozornění, že je až do odvolání zavřený. Na Facebooku však už barmani zjišťují, co by si lidé přáli na prohibičním menu pro víkendovou akci. (pam)