Soutěž, která hledá talentované lidi, je určená pro začátečníky, studenty, ale i zkušené podnikatele.

„Během přípravy projektu mohou účastníci využít pomoci našeho konzultanta. Účast v soutěži není omezená věkem a hlásit se mohou účastníci z celé České republiky," přiblížila projektová manažerka Vědeckotechnického parku olomoucké univerzity Silvie Polánková.

Na Podnikavou hlavu, kterou univerzita letos vyhlásila již popáté, se účastníci mohou přihlašovat výhradně elektronickou cestou.

V Podnikavé hlavě si budou navíc moci zasoutěžit i středoškoláci, ti neplnoletí s dospělým garantem, a ženy ve zvláštní kategorii Podnikatel v sukních, kde se utkají projekty, které připravily ženy nebo jsou pro ženy určené.

Soutěží během pěti let prošlo 200 projektů, z nichž některé přešly rovnou do praxe. V loňském roce například zvítězil projekt, v němž autor prodával záznamy divadelních představení. Mladí i staří podnikatelé, ale během pár let porotcům představili například záměr vytvořit virtuální hřbitov pro zvířata, organizovat filmové párty pro děti či péct z jedlého papíru reklamu na chléb.

Vítěz letošního ročníku bude znám v květnu. Na finále, které se uskuteční 22. května si deset soutěžících rozdělí ceny v hodnotě za téměř 607 tisíc korun.

„Vědeckotechnický park nejúspěšnějším soutěžícím zajistí kancelářské prostory a zázemí pro podnikání a poskytne konzultační služby," vzkazují organizátoři projektu.

Více informací se dočtete na: www.podnikavahlava.cz.