Návštěvníci si mohli užít parádní představení malých broučků z místní školy, zatancovat si na diskotéce, dát si něco dobrého na zub, zahřát se čajem či svařákem, něco hezkého si vyrobit v tvořivé dílničce a projít se v lampionovém průvodu.

Tady je ještě jedna fotogalerie z akce

A u lidí měla akce úspěch. Na Plumlovský zámek jich dorazily stovky.

„Nám se tu moc líbí, ty děti v kostýmech jsou opravdu legrační. Ale zároveň klobouk dolů nad tím, co dokážou,“ okomentovala milou akci Petra Kousalová z Prostějova, která dorazila na uspávání broučků z Prostějova i se svými dvěma malými dětmi. 

 "Akce je to moc hezká, kromě pasti v podobě svítících hraček u vchodu. Jsme zde poprvé," uvedl dále třeba Jaroslav Křivánek. "Malému se nejvíce líbily zpívánky," dodal.

Právě zpíváním a diskotékou akce začínala. Následovalo divadelní představení dětí oblečených za broučky a poté také lampionový průvod městem. V tu chvíli nebyly lampy prakticky potřeba. Cestu totiž díky dětem osvětlovaly desítky lampionů a luceren.

S akcí byli většinou účastníci spokojení. "Je to tu super, opravdu moc povedené. Třeba ta diskotéka pro děti. Jen to ozvučení je občas slabší," uvedla třeba Andrea Rozehnalová. Poukázala tak na problém, který během trvání akce dělal pořadatelům vrásky.

Uvědomovala si ho i jedna z hlavních organizátorek, Gabriela Jančíková. "Budeme na tom společně se zámkem pracovat. Řešíme problém i formou dotace," uvedla pro Deník.

Celkově si ale průběh Uspávání broučků pochvalovala. "Účast byla velká, lidé spokojení. Podle mě akce splnila účel," řekla spokojeně.