"Rybám podobné počasí i teplota svědčí. Pro ně je to značka ideál, horší je to pro ty, kdo se přijdou podívat," smál se muž z Rybářství Povodí Moravy.

V nabídce přímo nad stavidlem byla štika, candát, amur a kapr. Za kilogram kapra platili zájemci 110 korun, za štiku tři stovky a nejdražší candát přišel na 450 korun za kilogram živé váhy.

První sníh nadcházející zimy v Prostějově. 18.11. 2022
Předpověď nelhala: Prostějovsko zasypal první sníh

Letošní úlovek byl nižší než v předcházejících letech.

"Celkově bylo odloveno 7500 kilogramů kapra mezi dva a půl až pěti kilogramy. Dále 350 kilogramů štiky, 300 kilogramů candáty a 250 kilogramů bílé ryby," informoval mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař s tím, že nižší výnos měl své důvody.

"Podhradský rybník osazujeme menším počtem ryb s ohledem na kvalitu vody v plumlovské přehradě. Méně ryb znamená čistší vodu," dodal Chmelař.

Výlovu Podhradského rybníka předcházely čtrnáctidenní přípravy. Začalo se vypouštěním rybníka. Noc před samotným výlovem se voda přemístila na loviště u výpusti a ryby stáhly sítí ke kádišti. Do napouštění rybníka se rybáři pustili hned po výlovu.

"Chlapi si letos opravdu s ohledem na počasí mákli. Ve čtyři měli odloveno, ale byli celý promrzlí," uzavřel mluvčí Povodí Moravy.