Jak jste se dostal k výrobě masných výrobků?
Vedu řeznictví a uzenářství po svém otci, který dělal řezničinu půl života. Vyrůstal jsem v tom odmalička, i když jsem se nakonec vyučil v jiném oboru. Jsem už třetí v pokolení. S řeznictvím začínal můj děda, i když tehdy byl obchod ve správě Jednoty. V roce 1990 zakoupil tuto budovu můj otec, zrekonstruoval ji do dnešní podoby a pracoval tu až do roku 2007. A od této doby to vedu společně s manželkou a snažíme se nabízet a vyrábět jen to nejlepší zboží a výrobky.

Vaše Klobása z Konice dokázala v soutěži porazit i velké favority. Co podle vás za úspěchem stojí?
Oproti jiným producentům jdeme při výrobě domácí cestou, což je základem úspěchu. Do našich výrobků nepřidáváme žádné separáty ani ochucovadla, zatímco mezinárodní korporace je přidávají i do dětských potravin. Klobása je vyráběná podle starého receptu, je uzená klasicky tvrdým dřevem a při její výrobě nepoužíváme žádné chemické přípravky, jen maso. Zastávám názor, že bychom měli jíst to, co nám příroda dává, protože to je cesta ke zdraví. Myslím tím maso bez přidávání chemií, které nám jen ubližují. Už i můj otec říkával, že nemůžeme vyrábět něco, co by lidem nechutnalo.

Ocenění Regionální potravina Olomouckého kraje však není jediným uznáním vašich masných výrobků.
Jako výrobce zabijačkových specialit jsme v roce 2008 získali ocenění za naši tlačenku a minulý rok se nám podařilo získat i značku Regionální produkt Haná na všechny naše vyráběné masné výrobky.

Co vás přimělo přihlásit se do soutěže o Regionální potravinu Olomouckého kraje?
Protože se nám podařilo už předtím získat jiná ocenění, řekli jsme si, že by byla škoda to nezkusit. Jsme rádi, že v tajném hlasování poroty naše klobása uspěla. Je to úspěch celého výrobního týmu a kolektivu, který se na tom podílí.