Soutěž Fit s Deníkem skončila nedávno. Jedné z účastnic, jednapadesátileté Aleně Kaprálové z Olomouce, však pomohla k řadě životních změn.

„Cítila jsem se jako vyhaslá sopka. Zaměstnání mě velmi vyčerpávalo, objevovaly se zdravotní problémy. Věděla jsem, že potřebuji změnu, i když pro mne byla práce vším," tvrdí Alena Kaprálová, která krátce po skončení soutěže podala výpověď.Alena Kaprálová z Olomouce byla jednou z účastnic celostátní reality show Fit s Deníkem. I díky této soutěži se jí radikálně změnil život, na základě inzerátu v Olomouckém deníku si našla i novou práci.

Na úřadu práce však nezůstala dlouho.

„Asi po třech týdnech jsem v Deníku narazila na inzerát jedné firmy vyrábějící zdravotní obuv. Řekla jsem si, že to zkusím, i když jsem jako prodavačka nikdy nepracovala," říká.

Díky znovuzískanému optimismu a odhodlání se Aleně Kaprálové podařilo místo dostat. V překladu z francouzštiny navíc znamená název firmy zdraví, což tato milovnice Francie považuje za další milou náhodu.

„Soutěž mě mnohé naučila. Snažím se dál cvičit jógu, chodím ráno pravidelně do posilovny a získala jsem zpět ztracenou sebedůvěru. Už se ani nestydím cvičit před těmi mladými kluky," vysvětluje.

Radost jí dělají i drobnosti. Stará se o obchůdek, ráda si popovídá se zajímavými zákazníky nebo si prodlouží cestu domů přes historické centrum. A nevzdává se ani svého dlouhodobého snu kadeřnického kurzu.

„Cítím se dnes spokojeně. Pracuji bez stresu, i můj zdravotní stav se v mnoha ohledech zlepšil. Nebýt soutěže, která mě donutila se sebou něco udělat, zřejmě bych to nezvládla," usmívá se žena.

Autorka: ANDREA BUBLÍKOVÁ