Provoz čechovické pošty bude hradit město. Velkou měrou se o to přičinili sami občané místních částí Krasice, Čechovice a Domamyslice. "Vnímali jsme, že lidé z částí, které obsluhuje pošta Čechovice, její možné rušení nesou velmi těžce," komentoval před časem prostějovský primátor František Jura (ANO).

K 1. červenci 2023 dojde k uzavření čtyř poboček České pošty v Prostějově. Jednou z nich je i pošta Prostějov 4, v obchodní pasáži v Plumlovské ulici.
Budoucnost pošty v Plumlovské je stále nejasná. Prostějov ji chce zachovat

Vedení České pošty nabízelo Prostějovu výměnu pošty v Plumlovské za Čechovice. Stanovisko radnice bylo od začátku jednoznačné. Prioritou byla záchrana pošty číslo 4 a také zachování provozu čechovické pobočky. Podařilo se obojí.

Náklady bude hradit město

"Pošta bude od 1. července 2023 fungovat v režimu Partner plus a náklady na provoz pošty ponese Statutární město Prostějov," informovala o osudu čechovické pobočky mluvčí magistrátu Anna Kajlíková.

Na pobočce v Čechovicích by se mohly platit například i poplatky ze psů. "Uvažuje se také, že poštovní služby doplní také agenda poplatků vyplývajících z vyhlášek města Prostějov. Jako jsou za komunální odpad nebo psy," uvedl primátor František Jura.

Definitivně je v Prostějově od 1. července zpečetěn osud poštovních poboček 3, 6 a 8. Česká pošta se podle svých slov snaží o úspory.