„V prostoru středních dveří se nachází výklopná plošina pro kočárky a invalidní vozíky, pro které je určen volný prostor právě naproti tomuto vstupu,“ popsal Jaroslav Hanák, předseda představenstva společnosti FTL, jejíž autobusy na Prostějovsku zajišťují veřejnou dopravu. Nové autobusy mají kapacitu celkem osmasedmdesát cestujících, z toho devětadvacet sedících. Všechny jsou poháněny zemním plynem.

„V tomto jsme byli i díky přístupu města Prostějov v republice průkopníky,“ připomněl Jaroslav Hanák. Do budoucnosti chce společnost FTL pořídit dalších deset nízkopodlažních autobusů.

„Čtyřicet procent nákladů na jejich nákup by měla hradit Evropská unie,“ zmínil se Jaroslav Hanák a zdůraznil, že v tuto chvíli pro provozovatele veřejné dopravy ani jiná cesta není. „Procentuální zastoupení nízkopodlažních autobusů upravuje nová legislativa,“ zdůraznil Jaroslav Hanák.

V rámci devatenácti linek MHD v Prostějově celkově čtyřiadvacet autobusů. „Na příměstských linkách pak využíváme jednašedesát autobusů,“ doplnil ředitel prostějovské divize FTL Jiří Hloch.