Před nedávnem začala JMP s rozsáhlou rekonstrukcí sítě plynovodu v Prostějově. V Drozdovicích to místní obyvatelé rodinných domků pocítili již minulý týden. Při zemních pracích překopli dělníci kanalizační odpad osmdesátileté majitelce nemovitosti.

„Babička je stará, špatně se pohybuje a navíc nemohla několik dní chodit na toaletu. Když žádala nápravu, neuspěla a ještě si vyslechla nepříjemné řeči. Když jsem se to dozvěděl, telefonoval jsem na poruchovou službu do Brna, do zákaznické kanceláře v Prostějově a teprve potom se daly věci do pohybu. Trvalo týden, než prokopnutý odpad opravili,“ konstatoval třicetiletý vnuk Ludmily Nezvalové.

Při podobných problémech, kdy dojde k poškození majetku při provádění oprav plynové sítě, by se postižení občané měli obracet přímo na generálního dodavatele stavby, to znamená společnost JMP nebo na stavební dozor.

„Kromě toho se lidé mohou obracet na kompetentní osoby, které jsou na stavbě přítomny, na mistra nebo stavbyvedoucího. U pracovníků firmy provádějící stavební práce, kteří s paní hovořili, došlo zřejmě k selhání v rovině slušného chování a mezilidské komunikace. Je nám líto, že došlo k této situaci,“ poznamenala včera, tedy tentýž den, co v Prostějovském deníku vyšel o případu článek, vedoucí kanceláře společnosti JMP Dana Altsternová.