Město Prostějov prochází rozsáhlou rekonstrukcí sítě plynovodů. Dopravních omezení se prý ale lidé nemusejí obávat. „Opravy plynovodů probíhají v koordinaci s úřady. V současné době se již pracuje v ulicích Waitova a Drozdovická,“ uvedla tisková mluvčí JMP Dana Altsternová.
Ze zákona mohou být odběratelé od května až do září odpojeni maximálně na pět dnů. „Proto jsou stavby rozděleny na úseky. O přerušení dodávky jsou a budou odběratelé včas informováni,“ řekla Altsternová.

JMP v květnu zahájí druhou etapu rekonstrukce v ulicích Rejskova, Krasická, V polích, Jaroslava Kaštila, Jaroslava Kučery, Javořičská, Dr. Jana Uhra a v ulici Moravská. „V červenci budeme pokračovat v ulicích Kostelecká, Bratří Čapků, Pod Kosířem a Sportovní. V říjnu nás čekají Držovice, konkrétně ulice Svadůvky, Gorkého, Na Trávníku, Za branou, Pod školou a Olomoucká. Následná rekonstrukce Wolkerovy ulice závisí na koordinaci s městským úřadem,“ sdělila mluvčí. Opravovat rozvody plynu se letos budou také v ulicích Určická, Boženy Němcové, Raisova, Dr. Horáka, Olivetského a Okružní.

Podle mluvčí radnice Jany Gáborové by výkopové práce neměly chod města ovlivnit. „Rekonstrukce probíhají v zeleném pásu nebo na chodníku. Dopravní uzavírky nebo omezení zatím nebyly potřeba, ale je možné, že k nějakým dojde,“ řekla. „Obyvatel Prostějova se to ale nijak výrazně nedotkne,“ přislíbila Gáborová.

Hlášené uzavírky nemá ani dopravní odbor. „Investor nás na žádnou zatím neupozornil,“ prohlásil vedoucí Odboru dopravy Městského úřadu v Prostějově Miroslav Nakládal.