Sobotní akci odstartuje od desíti hodin nástupem všech historických jednotek, a poté vypukne smršť bitev.

Lidé tak uvidí obsazení československého pohraničí, napadení Polska a Sovětského svazu wehrmachtem, nebo se dozví, co se vlastně stalo ve Volyni v roce 1943.

„Návštěvníci se mohou těšit na různé ukázky z důležitých historických momentů. Každá jednotlivá scénka bude mít vlastní scénář. Vystupující kluby vojenské historie jsou naprosto věrné historickým faktům, takže ať už se jedná o taktiku boje nebo uniformy, vše mají zakomponováno stejně, jako to bylo v tehdejší době," řekl kastelán plumlovského zámku Pavel Zástěra.

Kromě samotných bitev budou samozřejmě k vidění i prezentace jednotlivých klubů a další lákadla.

„Na hlavní scéně budou probíhat moderované ukázky a celé nádvoří zaplní vojenské stany s různou technikou. Chybět nebudou samozřejmě i další stánky plné vojenských suvenýrů. Kromě prezentací jednotlivých vojenských klubů se na akci představí i 102. průzkumný prapor generála Palečka," doplnil program kastelán plumlovského zámku Pavel Zástěra s tím, že i on sám se na sobotní den plný bitev už velmi těší.

Celou vojenskou parádu zakončí v 16.20 hlavní bojová ukázka s názvem „Směr Brno".

Dospělí za vstup na celodenní akci zaplatí osmdesát korun, děti od pěti let čtyřicet korun. Neváhejte a užijte si parádní den v Plumlově. (zm)