„Nechápu to. Neprší a zas taková zima není. Že by všichni poslechli toho Prymulu a zůstali si doma číst? Nechce se mi tomu věřit. Ale asi je to tak, lidé prostě mají strach, který u nich bohužel vyvolává ne situace samotná, ale zas jen mocní papaláši,“ nechala se slyšet Ivana Menšíková, která na plumlovský zámek oproti jiným s manželem dorazila.

Soutěže Hodový guláš 2020 ve Vrchoslavicích
Gulášem proti zimě a dešti! Hodová soutěž přilákala stovky lidí

„Podívejte, my jsme třeba přijeli až z Vyškova, děti máme už velké, tak nám přišlo fajn se trochu vyluftovat. Areál v Plumlově je rozlehlý, v pohodě by si to tady bezpečně mohla užít spousta návštěvníků. Je mi to líto, že nepřišli hlavně kvůli všem těm lidičkám, kteří si pro ně akci připravili a teď tu sice s nadšením, ale přece jen občas se smutnými pohledy vystupují pro pár desítek nebojácných,“ doplnila Ivana Menšíková.

A na co se koukat opravdu je. Program nabízí spoustu sokolnických ukázek, šermířských soubojů a divadelních představení. K tomu ukázky mistra kováře v akci či parádní kousky pana kejklíře.

„Doufáme, že v neděli a v pondělí lidé přeci jen dorazí ve větším počtu. Budeme se na ně moc těšit,“ shodovali se účinkující. 

A lidé samozřejmě kromě Sokolnických lovů mohou zavítat i na prohlídku zámku.

Prohlídka plumlovského zámku - 26. září 2020

Slavnostní otevření nového dopravního a dětského hřiště ve Vrchoslavicích. 24.9. 2020
Na jihu Prostějovska si splnili sen, otevřeli zde nádherné nové hřiště pro děti
Laura a Štěpánka V., Uhelná
Nově narozená miminka na Prostějovsku - 39. týden roku 2020