„Jedná se o tematické odpoledne, které je věnované ženám, kráse, stylu a módě," nastínila Kateřina Jenešová z plumlovského zámku a dodala, že i letos bude akce laděná v jižním stylu.

Návštěvnice se mohou těšit na koncertní vystoupení známých zpěvaček řeckého původu Marthy a Teny Elefteriadu, které zazpívají nejznámější řecké melodie.

„Nebudou chybět písně jako Děti z Pirea, Řecké slunce či Zorbas. Martha a Tena významně obohatily českou hudební kulturu, a to především díky svému silnému emotivnímu náboji a zabarvení jejich hlasů a ladění, které jsou v našich krajích tak vzácné. Lidé se budou moct přesvědčit, že zpěvačky nic neztratily ze své svěžesti, kterou se vždy vyznačovala jejich muzikantská energie a jižanský temperament, a kterým nechybí ani dnes jiskřivý humor při vyprávění o Řecku, tamních zvycích, kultuře a kuchyni," uvedla Kateřina Jenešová.

Druhá část programu se ponese ve španělském duchu. Na programu jsou módní přehlídky, jejichž hlavní součástí bude ukázka flamencové módy v podání taneční skupiny Aires del Sur, či přehlídka zámeckých dobových kostýmů, nebude chybět ani účesová show.

Akce startuje v sobotu od šestnácti hodin na nádvoří zámku.

„Před hlavní budovou zámku vytvoříme speciální chodící molo, za špatného počasí se akce přesune do zámku," vzkázala Kateřina Jenešová. (ham)