Do druhého ročníku soutěže ve vaření kotlíkových gulášů s názvem Plumlovský kotlík se přihlásilo dvanáct družstev, které se snažily zaujmout originálním receptem jednoho z typických jídel české kuchyně. Návštěvníci tak měli rozhodně co ochutnávat.

„Všechno, co v našem guláši najdete, je bio," prozradila tajemství guláše Hana Bášová Prachařová z družstva Veselé kravičky, které k němu podávalo dva druhy podomácku vyrobeného chleba.

„Náš guláš je speciální v tom, že do něj dáváme maso. To totiž dnes už není úplně běžná věc," řekl s úsměvem kuchař, který v kotlíku vařil loupežnický guláš.

Na odbornou porotu i návštěvníky čekal nelehký úkol. Kromě chuti guláše se hodnotila i profesionalita či nazdobení stánku.

„Důležitý je i vzhled stánku a přístup k zákazníkům," uvedl za organizátory Petr Piňos. A tak nebylo výjimkou, že degustátoři ke guláši dostali podomácku vyrobený chleba, višně v rumu či štamprli slivovice.

Zatímco minulý rok voněly plumlovským podzámčím guláše z hovězího, králičího, srnčího či kančího masa, letos měli všichni soutěžící stejné podmínky.

„Všechny týmy vařily z vepřového masa. Jaká dochucovadla a koření použijí, záleží jen na nich," vysvětlil Petr Piňos, který si průběh akce pochvaloval.

„Je tady příjemná atmosféra, protože lidé to nedělají pro peníze, ale pro zábavu. Vyšlo nám počasí, takže co víc si přát," zhodnotil zaměstnanec kempu.

Odborné porotě nakonec nejvíc chutnal loupežnický guláš. A jak ho uvaříte?

„Je potřeba sádlo, nejlepší je z prasete, pak na cimpr campr rozsekaná cibule, maso z prasete či krávy, sůl a koření, které najdete doma. Pak už stačí zalít něčím dobrým, promíchat, a pokud to má nějakou barvu, chuť a vůni, tak je hotovo," prozradil vítězný tým recept na guláš.