Tradiční klání však dozná řady změn. Pořadatelé si od nich slibují jak velký zájem lidí, tak i jejich ještě větší spokojenost. Došlo třeba k rozdělení závodu na malé a velké dračí lodě, v září tak budou závodit pouze posádky těch velkých, do nichž se vejdou dvě desítky závodníků.

"Závody se pojedou na čtyři lodě a to na tratích dlouhých 200 metrů a jeden kilometr. Mezi třináctou a čtrnáctou hodinou proběhnou také dětské jízdy pro děti z dětských domovů a přítomných děti," uvedl hlavní organizátor Petr Zakopal.

Muž, kterého Prostějované mohli zažít třeba na akci Česko zpívá koledy nebo na ledové diskotéce, informoval, že zájem o účast je velký.

"Aktuálně máme přihlášených dvacet Fun amatérských posádek a 20 firemních. Limit je celkem padesát, abychom se s jízdami vešli do jednoho dne a tím je sobota 2.9.," uvedl Zakopal.

Účastníkům, a to nejen těm, kteří usednou na lavice v lodích, pak slibuje také hodně aktivit v doprovodném programu.

"Návštěvníci si budou moct vyzkoušet třeba zorbing, segwaye, paddleboardy a děti určitě potěší biatlonový trenažer nebo další atrakce a aktivity. A už tradičně myslíme také na jejich maminky a ženy obecně, pro které chystáme kosmetické stánky, míchané koktejly a překvapení," prozradil Zakopal.

Ještě před hlavním závodem, který zabere sobotu, budou v pátek na přehradě probíhat tréninkové jízdy.