Řidiči, kteří jezdí z Prostějova na Mostkovice, musí být v těchto dnech obzvlášť opatrní. Hrozí jim totiž, že skončí ve více než půl metru hluboké a dvacet metrů dlouhé jámě po odfrézování vozovky. V Plumlovské ulici se totiž staví rondel.

„Kolem je sice úsek ohraničený dopravními značkami, pokud ale auto trochu vybočí, skončí ve škarpě. Někteří protijedoucí řidiči jsou ohleduplní a snaží se uhnout na stranu. Už se mi ale také stalo, že jsem musela skoro zastavit. Šofér proti mně jel tak rychle, že jsem se bála, že mu nevyhnu. Ještě složitější to mají autobusy, náklaďáky nebo kamiony. Dva se vedle sebe nevejdou a tak jeden z nich musí pohotově zareagovat, zastavit na kraji rozkopaného úseku a počkat,“ popsala situaci Hana Ohlídalová z Plumlova, která tudy jezdí každý den.

Podle Jaroslava Pavlíčka z odboru dopravy prostějovské radnice jsou dalším problémem na tomto místě cyklisté.

Cyklisté se podle něj stále pletou pod kola řidičům. Současně s vozidlem se totiž na zúžený úsek silnice nevejdou. „Lidé se ještě nenaučili jezdit na kole přes Domamyslice. S hezkým počasím jich na silnici spíše přibývá,“ potvrdil Jaroslav Pavlíček a dodal, že situaci v současné době nelze nijak řešit. „O zákazu vjezdu cyklistů jsme zatím neuvažovali,“ podotkl s tím, že šoféři se musí obrnit trpělivostí a počkat, až cyklista rozkopanou část silnice přejede.

Během stavby rondelu zatím na zmíněném úseku k žádné vážnější dopravní kolizi naštěstí nedošlo.