„Co se týče radnice, uvědomovali jsme si již dlouho, že stav a vzhled budovy není příliš komfortní. Proto jsme se do úprav pustili. Chtěli jsme radnici zateplit a chtěli jsme, aby prostě byla víc reprezentativnější. V rámci zateplení se nabízelo udělat i novou fasádu. Myslím, že se celá věc zdařila,“ nechala se slyšet plumlovská starostka Gabriela Jančíková.

Nový vzhled budovy zhodnotila minulou středu i paní Martina z Plumlova, která si šla vyřídit něco na úřad. „Podle mě je to velmi vkusné, radnice prokoukla a líbí se mi i nápis na fasádě. Jen by to chtělo nějakou třešničku na dortu,“ komentovala podobu současné radnice paní Martina.

„Třešnička bude. Šedý nápis ‚Radnice‘ doplní ještě barevný znak města. A u dveří se pak objeví i státní znak,“ reagovala s úsměvem starostka Jančíková s tím, že součástí celé investiční akce zahrnující zateplení budovy a novou fasádu byla i výměna oken, výměna kotlů a zateplení stropů uvnitř budovy.

„Věříme, že tyto investice se nám vrátí v energetických úsporách při provozu,“ dodala starostka.

Nová zasedací místnost

Na místě staré zasklené zimní zahrady navíc na radnici vyrostla nová zasedací síň pro stavební úřad. A přilehlou terasu podle vyjádření starostky využijí děti z místní zušky jako venkovní malířský ateliér.

Celá rekonstrukce přišla přibližně na tři a půl milionu korun. Z toho 764 tisíc pokryla dotace.

Úprav se navíc dočkají i venkovní prostory kolem radnice. „Do toho bychom se rádi svépomocí pustili na podzim. Chystáme se vysekat náletové křoviny, vysadit novou zeleň, mohla by vzniknout nová bylinková zahrádka a menší posezení před radnicí,“ popsala starostka s tím, že spolu se zaměstnanci úřadu si k práci při úpravách udělají i pohodu u ohýnku.