Na plumlovskou přehradu, kde bylo do poloviny prázdnin zakázané koupání, se téměř na konci srpna opět vrátili plavci a turisté. Jen o uplynulém víkendu trávily na plážích dlouhé hodiny stovky lidí. Několik turistů na pláži u Valáška o víkendu dokonce stanovalo.

„Čistá voda zlákala o víkendu na přehradu spoustu plavců. Lidé se koupali i celý minulý týden. Na začátku srpna, kdy se přehrada vyčistila, tu ale nebyla ani noha ,“ potvrdil nájemce pláže u Valáška Miloš Láznička.

Ruce si v posledních dnech mnou také provozovatelé venkovních posezení. „Tak narváno jsme tu za celé prázdniny neměli. Skoro nestíháme točit pivo,“ řekl jeden z provozovatelů venkovní zahrádky pod hrází.

Turisty kromě vody láká také letní kino v Mostkovicích. „V posledních dnech jsme zjistili, že do kina nechodí jen lidé z Mostkovic, Plumlova a okolí. Je vidět, že k nám čistá voda v přehradě láká i nějaké ty turisty z jiných měst,“ poznamenal provozovatel letního kina v Mostkovicích Pavel Ošlejšek.

Podle Miloše Lázničky však došlo k vyčištění přehrady od sinic příliš pozdě. „I když je krásně a voda je čistá, už sem nepřijde tolik lidí, kolik by přišlo za dobrého stavu vody v červenci. Většina lidí už má dovolenou za sebou, nebo ji má naplánovanou někde jinde,“ uzavřel Láznička.