Přestože město loni Ohrozimskou ulici nově zrekonstruovalo, rodiny, které v přilehlých ulicích bydlí, musí chodit po silnici. Řidičům zase vadí obrubníky, které zasahují do vozovky, takže automobil, který odbočuje směrem do Ohrozimské ulice, najede částí vozu do protisměru.

Situaci v Ohrozimské ulici chtějí představitelé města rychle vyřešit.

„Obrubníky na této křižovatce jsou naprosto špatně řešené. V nejbližší možné době se budou muset posunout,“ slíbil plumlovský místostarosta Václav Chytráček.

Podle plumlovského starosty Adolfa Sušně město obrubníky posune při rekonstrukci horního náměstí, na kterou v tuto chvíli chystají představitelé města projekt.

„Na výstavbu nového chodníku už máme projekt připravený. Teď už zbývá jen sehnat peníze a začít stavět. Samotný chodník přijde na zhruba milion sto tisíc korun,“ řekl Sušeň. Dodal, že ještě v letošním roce bude město dokončovat kanalizaci v ulicích Podhradská a Bližník za šest milionů tři sta tisíc korun. Nemalé finanční prostředky spolkne také rekonstrukce zámku.

Obyvatelé Ohrozimské ulice čekají na chodník už několik let. „Dřív, když byla silnice v ulici ještě v dezolátním stavu, jezdila kolem auta docela pomalu. Teď, kdyby si sem stoupli policisté s radarem, vybrali by spoustu peněz na pokutách. Chodit po silnici je velmi nebezpečné. Zvlášť když tu běhají děti,“ řekla místní obyvatelka Jana Spurná.