„Když jede v protisměru nějaký větší vůz, máme problém se vyhnout. Automobil, který směřuje do Ohrozimské, najede ať chce nebo nechce do protisměru, a to je zvlášť v zimě hodně nebezpečné. Mám s tím své zkušenosti, ještě teď nerad vzpomínám na kritické chvíle, které jsem tady za volantem prožil,“ rozčiloval se Martin Kopecký.

Obyvatelé Plumlova: V Ohrozimské ulici chybí chodník

„Je jen otázkou času, kdy se zde stane nějaké neštěstí. Není tu chodník, nezbývá nám tedy nic jiného, než chodit po silnici. Auta tu ale pravidelně překračují povolenou rychlost. Řidiči jakoby nevědi, že jim pod kola kdykoliv může skočit nějaké dítě,“ řekla jedna z místních obyvatelek.

Obrubníky na křižovatce před Ohrozimskou ulicí jsou podle vedení města naprosto špatně řešené. Situaci chtějí napravit v co nejkratší době. „O této problematice víme a pracujeme na nápravě. Postavíme chodník a posuneme obrubníky,“ slíbil plumlovský místostarosta Václav Chytráček.
Ohrozimskou ulici město rekonstruovalo a nabídlo řidičům kvalitní vozovku, mimo jiné i proto, aby přilákalo na Plumlovsko víc turistů. Ti ale v posledních letech kvůli špatnému stavu přehrady sem příliš nejezdí.

„Přehradu se snažíme opět dostat na nohy. Snad se nám to letos podaří. Momentálně testujeme celkem pět přípravků na odstranění sinic. V červnu je odborníci vyhodnotí a ten, který bude nejvíce vyhovovat, do přehrady v nejbližší době aplikují,“ řekl předseda mikroregionu Plumlovsko Jaroslav Střelák.

S vypuštěním chemických látek do vody musí souhlasit vlastník přehrady povodí Moravy, hygienici a také rybáři. Teprve poté se bude o dalších krocích jednat.

„Na přehradu jezdily tisíce lidí z blízkého okolí i cizí rekreanti. Je hrozné, že tu v posledních letech není v létě skoro ani noha. Lidé se bojí o své zdraví a raději zajdou do prostějovského aquaparku. Letos to asi udělám taky,“ řekla dvaadvacetiletá Karolína Marková.