„Letos za Intersparem prodáme asi padesát stavebních parcel pro výstavbu rodinných domů,“ informoval prostějovský místostarosta Vlastimil Uchytil. Už teď je zřejmé, že se lidé, kteří pozemky koupí, to budou mít blízko za nákupy i oddechem.

„Otevření nového obchodního parku o ploše přes čtyři tisíce metrů čtverečních plánujeme na podzim letošního roku, stavět se začne již za několik dnů,“ informovala Michaela Winklerová z tiskového oddělení brněnské komunikační agentury AETNA.

Příští rok se pak má za Plumlovskou ulicí začít budovat multifunkční areál. Investoři chtějí na jednom místě postavit hotel s restaurací, kuchyní a kongresovým sálem, sportoviště s bazénem a lázeňským provozem, ordinace ale i podzemní parkoviště.

Stavbu zatím brzdí sítě. „Aktuálně řešíme přeložku vysokotlakého vedení plynu pod pozemky, na nichž bude komplex stát. Předpokládám, že v polovině roku by se plynaři měli pustit do práce,“ uvedl Tomáš Ohlídal, akcionář firmy Remostav, která se podílí na zpracování projektu.

„Realizaci projektu hradí soukromí investoři a předběžný rozpočet je asi dvě stě padesát milionů korun,“ podotkl Ohlídal s tím, že ve hře o finance na výstavbu areálu jsou i evropské dotace.

V lokalitě za Plumlovskou ulicí přitom nepůjde o jediný projekt zaměřený na sport a relaxaci. Na 3500 metrech čtverečních půdy má do dvou let stát také víceúčelová sportovní hala. Prostějovská radnice pozemky za tímto účelem prodala občanskému sdružení Sport Trend Prostějov za zhruba dva miliony šest set tisíc korun.

Všechny projekty dokladují expanzi města. Orná půda zmizí. „Tamní pole byla ale plná kamení z náplavů a neúživná,“ reagoval prostějovský místostarosta Miroslav Pišťák. Masivní výstavba v okolí říčky Hloučely podle odborníků také nejspíš vyhubí chráněné raky říční.