„Loňský a zároveň první.ročník festivalu byl mimořádně úspěšný. Přilákal stovky návštěvníků. Proto jsme se rozhodli, že multi-žánrovému programu věnujeme celý víkend. Na své si přišel úplně každý, děti, jejich rodiče i babičky a dědečkové,“ řekl kastelán plumlovského zámku Robert Doleček.

Jak dodal, organizátoři, kterými jsou kromě pracovníků plumlovského zámku i členové prostějovského divadla Point, do programu zařadili to nejlepší, co může současná prostějovská kulturní scéna nabídnout.

„Lákadlem pro místní i turisty byly kromě koncertů kapel rozličných hudebních žánrů a divadelních představení také filmové projekce mladých tvůrců z filmových škol. Letošní program jsme navíc doplnili o workshop žonglování a akrobacie,“ poznamenal Doleček.

Netradiční workshop si vzala na starosti parta vysokoškolských studentů.

„Kdo jednou přijde žonglování na chuť, nemůže přestat. Obrovská výhoda je, že se u toho skvěle odreagujete a ještě zažijete spoustu legrace. V dnešní době už se dá navíc žonglovat skoro se vším. Skvěle poslouží míčky, paličky i šátky,“ řekla jedna z vedoucích workshopu Zuzana Baksová.