Cesta kolem světa je dnes záležitostí několika málo desítek hodin. Co ale člověk při výpravách za poznáním potřebuje kromě pasu a peněz? Znát cizí jazyky.

„Znalost cizího jazyka a praktické zkušenosti s obsluhou počítače mají význam pro adaptaci našich dětí po odchodu z domova i pro uplatnění na trhu práce,“ vysvětlil zástupce ředitele Dětského domova Plumlov Petr Antoníček.

Kromě plumlovských dětí se do dvouletého projektu financovaného z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu zapojilo dalších osm podobných zařízení na území Moravy.

„Vychovatel se během dne nedokáže dětem s angličtinou tolik věnovat. Nabídka sdružení CEPAC Morava, jehož lektoři k nám každý týden dojíždějí a vyučují zde, nám připadala ideální,“ poznamenal Antoníček.

Každé úterý chodí na angličtinu jedenáct dětí a stejný počet zasedá ve středu u počítačů. Možnost dorozumět se v cizině je lákavá a motivační.

„Kdybych třeba někam jel, aspoň budu umět anglicky,“ poznamenal sedmiletý Filip.

Starší děti zaujala spíš zářivá obrazovka monitoru. „Víc mě baví počítače, kde můžeme pracovat s textem, dělat tabulky, chatovat a ve volných chvilkách hrát hry,“ prohlásil třináctiletý Karel.