Nebojte se, vetřelci se zde opravdu zabíjet nebudou (Pozn. autora: analogie na název čtvrtého dílu filmové vetřelčí ságy). Ba naopak, ve velkém množství pořadatelé rádi uvítají diváky, které rozhodně plamenomety jako vetřelce trápit nebudou.

STŘELNICE PLUMLOV: VZKŘÍŠENÍ 2022

Zdroj: Youtube

A proč tedy název „Vzkříšení“? Protože plumlovská střelnice díky poctivé práci svých klubových členů a jejich přátel doznala v uplynulých letech celé řady změn a je stále konkurenceschopnější a přitom malebnější a v době, kdy je otevřená, je otevřená opravdu pro každého zájemce, který by si rád střelbu ze sportovních luků a polních kuší zkusil.

Péťa a Béda při úpravách kuše.Péťa a Béda při úpravách kuše.Zdroj: Deník/Karel Rozehnal

Parádní doprovodný program

Ale nyní zpět k závodům, které se budou konat na této parádní střelnici 26. srpna. Kromě skvělých výkonů závodníků ve stále ještě okrajových sportech, jakými jistě ještě pořád jsou lukostřelba a střelba z polní kuše, se návštěvníci mohou těšit i na luxusní doprovodný program.

Sára Rozehnalová, plumlovská An San, na tréninku. Léto 2023.Sára Rozehnalová, plumlovská An San, na tréninku. Léto 2023.Zdroj: Deník/Karel Rozehnal

„Zmínil bych například fakt, že při vlastních závodech využijeme elektronickou časomíru i semafory. Klání bude snímat i kamera a tak si díky televizní obrazovce přijdou na své i diváci, kteří se nevlezou do útrob vlastního areálu střelnice. Zároveň bude celý den mít i svého moderátora. A navíc budeme střílet na nové terčovnice, které se nám podařilo během léta vyrobit,“ vylíčil předseda plumlovského klubu Bedřich Korbař.

Divácká soutěž i točené pivo

Jeho druhá ruka v klubu Petr Procházka prozradil novinky týkající se doprovodného programu při samotných závodech.

„Těšit se můžete na nabídku bohatého občerstvení včetně dobrot na grilu, na čepu bude náš oblíbený Bernard a během hlavní přestávky bude probíhat divácká střelecká soutěž. Během ní a hlavně také po ukončení závodů a slavnostním ceremoniálu se bude konat i nábor nových členů do klubu a zájemci si budou moci střelbu z unikátních zbraní vyzkoušet na vlastní kůži,“ nechal se slyšet Petr, který střílí z polní kuše.

V roce 2023 příležitostně otvíráme na střelnici i bistro s nabídkou nealka a točeného Bernarda.V roce 2023 příležitostně členové klubu otevírají na střelnici i bistro s nabídkou nealka a točeného Bernarda.Zdroj: Deník/Karel Rozehnal

Střílet bude i opravdový rekordman

Hlavní hvězdou samotných závodů bude bezesporu Bohumil (Bob) Korbař, který má na kontě tolik českých titulů a rekordů ve střelbě z polní kuše, že byste je dohromady nespočítali ani na prstech sedmi rukou.

Online rozhovor

Bob byl jako junior obrovský talent v lukostřelbe, po té ale utrpěl vážné zranění pravé ruky a to ho přivedlo ke střelbě z polní kuše, protože při rozvoji v lukostřelbě by jej jeho zranění limitovalo.

Bohumil Bob Korbař na závodech.Bohumil Bob Korbař na závodech.Zdroj: Deník/Karel Rozehnal

„Na závodech v Plumlově 26. srpna se ale postaví na start v lukostřelbě, kterou stále velmi miluje. Bude to tedy jeho premiéra v ostré střelbě z luku po dlouhých 31 letech a navíc vzhledem k povaze zranění z minulosti bude střílet v opačném garde než byl zvyklý v mládí. Sázet šípy do desítky se tedy pokusí jako levák. Přejďte fandit nejen jemu, ale i ostatním závodníkům," láká vás na plumlovskou střelnici lukostřelec Karel Rozehnal.

Lukostřelba v areálu plumlovské střelnice u podhradského rybníka
Jak se střílí z luku? V Plumlově si to vyzkoušelo 40 dětí

A co na to Bob?

„V těchto měsících se věnuji coby trenér našim klubovým benjamínkům, tak tréninku z luku ani kuše moc nedávám, ale určitě si s velkou chutí po čase opět závodně zastřílím,“ svěřil se Bob.

Co říci na závěr? Prostě v sobotu 26. srpna vás organizátoři závodů STŘELNICE PLUMLOV: VZKŘÍŠENÍ 2023 srdečně očekávají. Můžete zažít krásný den při sledování závodů a na procházkách v blízkosti Podhradského rybníka pod plumlovským zámkem.

Více informací k plumlovským závodům i dění na střelnici vám rád sdělí: ředitel závodu Bedřich Korbař na čísle telefoním čísle 736 625 199. Zde se mohou případní zájemci objednat i na rekreační střeleckou instruktáž pro zbytek roku.

26. srpna 2023 - Harmonogram plumlovských závodů
08.00 - 08.45 Prezentace závodníků
09.00 - 10.30 První soutěžní kolo
10.30 - 11:30 Přestávka, divácká soutěž
11.30 - 13.00 Druhé soutěžní kolo
13.30 - 14.00 Vyhlášení výsledků, předání cen
14.00 - 16.00 Nábor nových členů, pro zájemce možnost vyzkoušet si střelbu, prohlídka střelnice a zbraní, Nabídka bohatého občerstvení po celý den: také pivo, limo, gril
Videoprojekce minulých i aktuálních závodů na TV

STŘELNICE PLUMLOV: VZKŘÍŠENÍ 2023,  2. ročník závodů ve střelbě z luku a polní kušeSTŘELNICE PLUMLOV: VZKŘÍŠENÍ 2023, 2. ročník závodů ve střelbě z luku a polní kušeZdroj: Deník/Karel Rozehnal

STŘELNICE PLUMLOV: VZKŘÍŠENÍ 2023,  2. ročník závodů ve střelbě z luku a polní kušeSTŘELNICE PLUMLOV: VZKŘÍŠENÍ 2023, 2. ročník závodů ve střelbě z luku a polní kušeZdroj: Deník/Karel Rozehnal