„Požádali jsme o bezúplatný převod pozemků, které patří státu, a úřad po nás nyní chce záměr využití pozemků v autokempinku současně se stanoviskem k případnému úplatnému převodu pozemků,“ konstatoval místostarosta Plumlova Martin Hyndrich.

Radní nyní připravují podklady pro komisi. Ta bude žádost posuzovat pouze jedenkrát, a to se všemi variantami. „Pokud bychom nesouhlasili s úplatným převodem, zbavili bychom se možnosti dalšího jednání o prodeji a ocitli bychom se mimo hru,“ vyjádřil se místostarosta Hyndrich.

V případě, že by město na tuto variantu nepřistoupilo, byl by další variantou prodej obálkovou metodou nejvyšší nabídce, které by mohl Plumlov jen stěží konkurovat.

„Jestliže úřad rozhodne o úplatném převodu, rozhodující bude cena, jakou za pozemek nastaví. Stanoví ji znalecký posudek,“ konstatoval na prosincovém zasedání zastupitelstva starosta Adolf Sušeň.

Plány do budoucna

Město má s areálem Žraloka plány. „Když se nám pozemky podaří získat, plánujeme opravit sociální zázemí a chatky,“ nastínil Martin Hyndrich s tím, že vedení Plumlova chce autokemp podpořit, přestože je jeho hospodaření už několik let ztrátové.

„Klesající trend návštěvnosti se zdaleka netýká jen našeho kempu,“ připojil svůj komentář správce Žraloka Petr Šmíd.

Na ztrátové hospodaření podle jeho slov nemá vliv jen vypuštěná přehrada či Podhradský rybník.

„Doba kempování je už pryč a lidé dávají přednost jinému typu odpočinku a relaxace. Za své peníze si představují větší luxus, než je bydlení v chatkách či pod stanem,“ tvrdí Petr Šmíd.

Ekonomiku kempu rovněž zatěžuje pronájem pozemků, který ročně spolkne sto sedmdesát tisíc korun. S převodem parcel do vlastnictví obce by autokemp tuto částku ušetřil. (ham)