V radě města dále zasednou Otakar Svoboda (TOP 09) a Ondřej Borský (Nadšenci pro Plumlov). Zvoleni byli stejně jako starostka a místostarostové jednomyslně, tedy maximálním počtem patnácti hlasů.

Ustavující jednání zastupitelstva v obřadní síni plumlovského zámku tak probíhalo jako na drátkách.

Vybočilo z něj snad jen dojemné poděkování nové starostky směrem k již bývalému dlouholetému starostovi Plumlova Adolfu Sušňovi.

„Ráda bych poděkovala panu Sušňovi za jeho dlouhodobý přínos pro město a za jeho obětavou práci a přeji mu krásný důchod,“ vyznala se starostka Gabriela Jančíková. Následně zazněl v sále dlouhý potlesk.

Nová starostka dále v krátkém projevu vyslovila důvěru v nově zvolené zastupitelstvo a víru v jeho práci. Jaké důležitou vyzdvihla potřebu dobrých vzájemných vztahů.

„Doufám, že jednání a práce v zastupitelstvu se ponesou v konstruktivním duchu a budou založena na dobrých a korektních vztazích mezi zastupiteli i směrem k veřejnosti,“ uvedla starostka. 

Hlavní úkoly

A jaké hlavní cíle si klade nové vedení města v oblasti investic?

„Intenzivně pracujeme na tam, aby co nejdříve mohla začít stavba cyklostezky podél severozápadního břehu přehrady. Máme už územní rozhodnutí a nyní řešíme získání patřičné dotace. Vše je na dobré cestě," popsala starostka s tím, že mezi další cíle patří postupná oprava zámku včetně fasády. V této oblasti pracuje vedení města i na tom, aby se zámek stal národní kulturní památkou. Pokud se to zadaří, je totiž pak snažší dosáhnout na větší finanční prostředky.

Dále jsou podle starostky důležité investice v oblasti životního prostředí.

"Chceme přivést v Plumlově kanalizaci tam, kde ještě chybí. Tedy do Hamer, do kempu a na Běliska," vysvětlila starostka a dodala, že v neposlední řadě ve městě plánují rozsáhlou opravu poškozených chodníků.