Jde o hru na pomezí sportu a turistiky, při které se hledají ukryté schránky pomocí GPS souřadnic.

„Geocachingová akce tohoto rozsahu se doposud konala jen čtyřikrát v Německu, poprvé v roce 2014. Letos je to poprvé, co se koná mimo Německo, a také je to letos jediná geocachingová akce tohoto rozsahu na světě,“ vyjádřil se jeden z organizátorů Petr Našel.

Sami organizátoři, kterým se během prvních dvou týdnů plánování akce přihlásilo čtrnáct set lidí se zájmem o účast, už loni oznámili, že chystají akci pro deset tisíc lidí.

Stavba národního olympijského centra v Prostějově
Národní olympijské centrum čeká na 110 milionů: stroje utichly, opozice ne

Takzvaný geocachingový gigaevent je letos největším setkáním hráčů hry Geocaching na světě.

„Zájem je i ze zahraničí, pochází z něj tak čtvrtina přihlášených. V tuto chvíli máme přihlášeno čtyři tisíce šedesát osm hráčských nicků, což odhadem představuje šest tisíc účastníků,“ uvedl jeden z hlavních organizátorů Michal Götz. Ten patří spolu se dvěma kolegy mezi hlavní tři organizátory a zkušené hráče.

Od akce si slibují spokojené hráče hry, kterou sami hrají, a propagaci geocachingu na Hané. Na programu jsou novinky pro hráče, návštěva zámku i atrakce v okolí.

Součástí bude vystoupení kapely Bojánci a spousta dalších aktivit spojených s geocachingem.

Největším lákadlem pro hráče může být unikátní ikonka Gigaeventu, která se jim za účast připíše do hráčského profilu.

„Dalším vzácným lákadlem je výstava GPS Maze Europe, která sice už v Česku byla v roce 2013, ale od té doby se konala jen v Německu a Velké Británii. Lákadel je ale spousta a hlavně je tu po okolí hodně zajímavých a krásných keší,“ doplnil Petr Našel.

Dračí lodě na plumlovské přehradě. Ilustrační foto
Přehradu zaplní dračí lodě. Plumlovský drak zve na novinky i atrakce

Kateřina Pětrošová